OPTIMALIZACE CELKOVÝCH NÁKLADŮ VLASTNĚNÍ (CNV)

DOTAZNÍK "SPRÁVA VOZOVÉHO PARKU" naleznete zde

Celkové náklady vlastnění - často označované zkratkou TCO (z anglického Total Cost of Ownership), mohou tvořit významnou část nákladů společnosti a jejich případné snížení tak může mít značný vliv na celkovou ekonomiku firmy. Sledování a optimalizace těchto nákladů proto získává stále větší význam.

Tyto náklady tvoří nejen pořizovací hodnota vozidla a náklady na jeho provoz, ale velmi důležitá je i jeho zůstatková hodnota – v našem případě cena, za kterou vozidlo můžeme na konci jeho provozu prodat. Právě rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou (pokles jeho hodnoty) tvoří v celkových nákladech vlastnění nejvýznamnější část. Dále se na CNV podílejí náklady na PHM, financování, pojištění, servis a daně (viz. ilustrativní graf níže: vozidlo – nižší střední třída, dieselový motor, 3 roky provozu, 20 000 km ročně).

Vzhledem k velkému významu poklesu hodnoty vozidla na celkových nákladech vlastnění se tak může stát, že vozidlo, které pořídíme za výrazně nižší cenu může být ve výsledku dražší než to, jehož pořizovací cena je vyšší. Důvodem jsou jeho vysoké provozní náklady v porovnání s relativně výrazně dražším vozidlem (pořizovací cena), které má náklady na provoz nižší a, především, jeho (zůstatková) hodnota neklesá postupem času tak rychle. Levnější (pořizovací cena) vozidlo se tak po několika měsících provozu stane dražší - z pohledu celkových nákladů vlastnění.

Z tohoto důvodu je vhodné pojmout problematiku nákladů komplexně a zohlednit jak při výběru vozidla, tak při jeho provozu všechny související náklady – tedy celkové náklady vlastnění.

S našimi službami Vám chceme pomoci tyto náklady sledovat a najít cestu k jejich snížení:

MOBILITY INFO 

  - evidence vozového parku v jednom systému, zefektivnění administrace
- libovolný výstup ze zadaných dat

MOBILITY EXPERT

     - převzetí operativy spojené s provozem vozového parku
- poradenství v oblasti správy vozového parku, výběrová řízení na klíč

     - půjčovna dodávek a mikrobusů

MOBILITY AUKCE

 

- efektivní způsob pořizování soukromých i firemních vozidel

 


Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023

© 2013 AZ MOBILITY s.r.o.        Mapa webu